Elektromagnetické ventily
Sem vložte podnadpis

Elektroventily

Elektromagnetické ventily púšťajú a uzatvárajú tok vody v závlahovom systéme. Prostredníctvom riadiacej jednotky sa otvorí príslušný elektromagnetický ventil a tlak vody vysunie zavlažovacie telesá nad povrch zeme a spustí sa závlaha. Po uplynutí nastaveného času sa elektromagnetický ventil uzavrie. 


Zavlažovanie trávnika

V prípade, že trávnik zavlažujeme často, ale malým množstvom vody, koreňový systém trávnika bude hľadať vodu a živiny v horných oblastiach pôdy. Preto sa bude koreňový systém vyvíjať v plytších vrstvách pôdy a bude náchylnejší na choroby horšie bude znášať pošľapávanie.

V prípade že trávnik zavlažujeme menej často ale väčším množstvom vody. Tak sa koreňový systém bude ťahať do hlbších vrstiev pôdy, čo je 25-30 cm. Dlhším koreňový systémom trávnik vie absorbovať viac vody a živín. Keď má trávnik silný koreňový systém tak bude zdravší, zelenší a oveľa lepšie bude znášať pošľapávanie.

Závlahové systémy

Závlahy a závlahové systémy v dnešnej dobe sú samozrejmosťou keď chcete mať pekný hustý trávnik. Zavlažovacie systémy zabezpečujú rovnomernosť závlahy trávnika. Kvapková závlaha je nezbytným pomocníkom keď treba pravidelne polievať kvety, tuje alebo záhradku. Zavlažovanie trávnika v dnešných klimatických podmienkach je viac ako potrebná. Závlahový systém zabezpečí potrebnú vlahu trávniku aj keď nie ste doma. Závlahy Hunter, automatické závlahy vám ušetria čas aj peniaze.