STAROSTLIVOSŤ O TRÁVNIK 

O trávniku
 

Všeobecne možno povedať, že trávniky obľubujú vodu a vyžadujú pravidelnú zálievku. Ale nie je jedno koľko a v akých intervaloch zavlažujeme!

Pre vyváženú výživu trávnika v priebehu celého vegetačného obdobia a vynikajúci zdravotný stav, nesmieme zabúdať na pravidelný prísun živín prostredníctvom dlho pôsobiacich hnojív : Everris(Scotts).

Prevzdušňovanie - vertikutácia - prerezanie trávnika. Jarná sezóna začína s prevzdušňovaním trávnika. Najdôležitejšia úloha je odstránenie zvyškov odumretých rastlín zo spodných vrstiev trávnika. Naozaj dobré výsledky môžeme dosiahnuť strojovým vertikutátorom.

Pravidelným kosením podporujete zahustenie a posilnenie trávnika. Optimálna výška rezu je 3,5-5 cm nikdy by ste nemali pokosiť viac, ako jednu tretinu dĺžky, inak môže dôjsť k poškodeniu stebiel. Pri vyšších trávnikoch odporúčame kosenie rozdeliť na niekoľko etáp. Podľa počasia a stavu trávnika by ste mali trávnik kosiť každý týždeň.


Závlahy a závlahové systémy v dnešnej dobe sú samozrejmosťou keď chcete mať pekný hustý trávnik. Zavlažovacie systémy zabezpečujú rovnomernosť závlahy trávnika. Kvapková závlaha je nezbytným pomocníkom keď treba pravidelne polievať kvety, tuje alebo záhradku. Zavlažovanie trávnika v dnešných klimatických podmienkach je viac ako potrebná. Závlahový systém zabezpečí potrebnú vlahu trávniku aj keď nie ste doma. Závlahy Hunter, automatické závlahy vám ušetria čas aj peniaze.